
Prvo pripremiti fil. U odgovarajućoj posudi pomiješati puding, šećer i 1 dl hladnog mlijeka u smjesu bez grudvica. Ostatak mlijeka zagrijavati na špretu na jačoj temperaturi dok ne zavri.
Dodati puding i miješati sve vrijeme dok se smjesa ne stegne. Smaknuti sa špreta i dodati hladan grčki jogurt i promiješati dok se sve ne sjedini.
U manjem lončiću 5 g želatine preliti sa 2 kašike vode i ostaviti oko 5 minuta da nabubri. Otopiti na veoma slaboj vatri; dodati u puding i izmiksati sve do jednolične smjese.
Na kraju dodati i 1dl vrhnja za šlag (u tečnoj formi) i još jednom sve izmiksati.
Za podlogu sve sastojke pomiješati u odgovarajućoj posudi i zamijesiti rukom kompaktnu, jednoličnu smjesu.
Pripremiti 2 silikonska kalupa u obliku cvjetića (2x6 komada, a možete koristiti i druge silikonske kalupe različitih oblika). Smjesu za podlogu podijelite na 12 jednakih dijelova i utisnite u u jedan kalup u 2 ture, te ostavite u zamrzivač na 10 minuta
i pažljivo izvaditi iz kalupa. Oprati taj kalup i sada ravnomjerno rasporediti u oba kalupa smjesu za fil i poravnati. Odmah preko fila utisnuti i pripremljene cvjetiće od smjese za podlogu.
Sve ostaviti u zamrzivač preko noći da se potpuno stegne. Ujutro izvaditi iz kalupa (vrlo lako se vade kolačići). Dalje ih čuvati u frižideru.
Prije serviranja po želji dodatno posuti kokosovim brašnom.
Povezani recepti

Keksi
Amaretti

Keksi
Lješnjak trouglovi